Wykorzystujmy potencjał smartfonów!

wykorzystujmy_potencjal_smartfonow.jpg

W dzisiejszych czasach wielu z nas ma do dyspozycji urządzenia, z których tak naprawdę nie potrafimy korzystać bądź też wykorzystujemy jedynie część możliwości, jakie nam dają. Dobrym przykładem są tutaj chociażby nowoczesne telefony komórkowe. Smartfony to urządzenia wielofunkcyjne. Nie sposób jest tutaj wymienić wszystkich możliwości, jakie dzięki nim mamy do dyspozycji.

Zdaje się, że w chwili obecnej powoli zaczynają one wypierać z krajowego rynku zwykłe telefony komórkowe, co jest dość ciekawe, jeśli weźmie się pod uwagę, ile kosztują smartfony. Zapewne, znaczny procent tych urządzeń trafia pod nasze strzechy w skutek umów podpisywanych z operatorami sieci komórkowych. Ich oferty przewidują darmową zmianę aparatu po pewnym okresie (najczęściej po dwóch latach), więc kiedy dzwoni do nas przedstawiciel takiej firmy i informuje, że możemy otrzymać nowy telefon, a do wyboru mamy takie a takie opcje, to najlogiczniejszym rozwiązaniem jest wzięcie najnowocześniejszego modelu, czyli właśnie smartfonu. Telefon ten trafia w nasze ręce i możemy korzystać z niego, jak tylko nam się podoba.

Chociaż od dawna mamy już XX wiek, a telefon komórkowy (mowa jest tutaj o klasycznej „komórce”, a nie o smartfonie) ma praktycznie każdy z nas, to jednak znaczny procent społeczeństwa wykorzystuje zaledwie znikomy procent jego funkcji. Chodzi tutaj szczególnie o osoby w wieku średnim i starsze, które mają problemy nawet z obsługą kilkunastoletnich modeli. Kiedy taka osoba dostanie do ręki smartfon, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nadal będzie wykorzystywała go jedynie do wysyłania wiadomości i prowadzenia rozmów telefonicznych. Oczywiście, każdy ma prawo wykorzystywać telefon w takim zakresie, w jakim chce, jednak warto uświadomić niektórym osobom, jak wiele takie urządzenia mogą nam dać.

Smartfon z powodzeniem zastąpi nam przecież odtwarzacz muzyczny, radio, aparat cyfrowy, kamerę video, notatnik, nawigację satelitarną, a nawet po części komputer. Niektóre osoby twierdzą, że nowoczesne telefony komórkowe to tylko zwykłe gadżety, których używa się do zabawy. Owszem, mogą one dostarczać nam różnorakiej rozrywki, ale przede wszystkim są one niezwykle praktyczne. Warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami, jakie daje nam nasz smartfon, żeby przynajmniej wiedzieć, z czego rezygnujemy, używając go wyłącznie do rozmów i wysyłania wiadomości.

Trzeba zdawać sobie sprawę również z tego, że smartfony, nawet te najnowocześniejsze, nie są wcale trudne w obsłudze. Jeśli mamy problem z ich „rozgryzieniem”, to zawsze możemy poprosić kogoś o pomoc – to nie żaden wstyd.

www.tyskiewparku.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *