Co może zastąpić nam smartfon?

co_moze_zastapic_nam_smartfon.jpg

Kompaktowe urządzenia są bardzo praktyczne, ponieważ zajmują niewiele miejsca i można je mieć zawsze przy sobie. W dzisiejszych czasach producenci sprzętu elektronicznego stale dążą do minimalizowania swoich towarów, jednak niektóre z nich nigdy nie przekroczą pewnej granicy wielkości, ponieważ byłyby wówczas niefunkcjonalne. Na malutkiej klawiaturze trudno jest wygodnie pisać, a na małym monitorze nie da się dokładnie przyjrzeć nowoczesnym efektom specjalnym. Dlatego też tworzy się urządzenia, takie jak smartfony, które „wyręczają” komputery tylko w określonym zakresie.

Każdy smartfon można zmieścić w kieszeni spodni. Tego typu urządzenia są również bardzo cienkie, niemniej jednak nie można odmówić im solidności. Uniwersalność – to jest chyba najważniejsza cecha smartfonów. Gdybyśmy chcieli zawsze nosić przy sobie wszystkie urządzenia, które z powodzeniem zastępuje omawiane urządzenie, to musielibyśmy mieć chyba również plecak, żeby je tam pomieścić.

Jak już wspomnieliśmy, smartfon może częściowo zastąpić nam komputer. Dzięki niemu będziemy mieli stały dostęp do Internetu, plików tekstowych, zdjęć, filmików i innych tego typu rzeczy. Poza tym, dla większości z nas może spełniać on również rolę aparatu fotograficznego. We współcześnie produkowanych smartfonach znaleźć można już wysokiej klasy aparaty.

Robione nimi zdjęcia, jeśli oczywiście potrafimy trochę fotografować, można z powodzeniem wywoływać i oprawiać w ramki, ponieważ ich jakość powinna zadowolić większość z nas. Smartfon może być również kamerą, za pomocą której kręcimy przyzwoitej jakości filmiki, najlepiej w zamkniętych pomieszczeniach lub w miejscach, w których nie zmienia się światło. Nowoczesne modele telefonów wykorzystywać można jako notatniki, kalkulatory, budziki, zegarki, latarki, odtwarzacze muzyczne… O tym wiedzą chyba wszyscy. Warto jednak wspomnieć, że niejeden smartfon ma wmontowaną elektroniczną mapę, czyli innymi słowy, moduł nawigacji satelitarnej.

W dzisiejszych czasach takie aplikacje są naprawdę profesjonalne, co ma znaczenie szczególnie dla kierowców. Smartfony, owszem, sporo kosztują, jednak gdybyśmy mieli sporządzić listę urządzeń, jakimi mogą stać się w naszych rękach, to z pewnością ich suma przekroczyłaby wartość przeciętnego modelu nowoczesnej „komórki”. Warto również pamiętać o tym, że w tym przypadku wszystkie aplikacje znajdują się na małym urządzeniu, które możemy nosić w kieszeni. Nie musimy więc za każdym razem brać ze sobą plecaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *