GPS w twoim smartfonie

gps_w_twoim_smartfonie.jpg

Współcześnie produkuje się telefony komórkowe, które mają dziesiątki, jeśli nie setki przeróżnych funkcji. Najbardziej zaawansowane i zarazem najbardziej uniwersalne są, oczywiście, smartfony, które są zdecydowanie czymś więcej, niż tylko „komórkami”. Są osoby, które mają dość sceptyczne podejście do tego typu gadżetów i uważają, że są to tak naprawdę zabawki dla dorosłych osób. Zdaje się, że nie jest to prawda. Owszem, smartfony mają sporo aplikacji, których zadaniem jest tylko i wyłącznie dostarczanie ludziom rozrywki. Chodzi tutaj na przykład o gry, które znajdziemy w pamięci praktycznie wszystkich nowoczesnych smartfonów. Oprócz nich, są tam jednak też bardzo przydatne aplikacje, które mogą ułatwić nam wiele spraw.

Dobrym przykładem jest tutaj chociażby nawigacja satelitarna. GPS w telefonie komórkowym może zastąpić nam urządzenie nawigacyjne, z którego korzystamy w samochodzie. Smartfon jest nawet mniejszy od zwykłego GPS-u, co sprawia, że z powodzeniem możemy nosić go w kieszeni spodni. Te dwa urządzenia są równorzędne również we wszystkich innych kwestiach. Warto mieć na uwadze, że nawigacja satelitarna przydać nam się może nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również w wielu innych sytuacjach. Można z niej korzystać podczas pieszych spacerów, kiedy na przykład zwiedza się miasto, w którym jesteśmy pierwszy raz i w ogóle nie znamy jego topografii. Na elektronicznej mapie bez problemów znajdziemy każdą ulicę oraz prawie każdy budynek.

System pozwoli nam również dokładnie określić nasze aktualne położenie oraz wytyczyć trasę i zgłoszenie fotoradaru, jaką chcemy przebyć. Kiedy posiadamy smartfon z modułem GPS, to możemy z niego korzystać również podczas rowerowych wycieczek. Za jego pomocą możemy wyznaczać sobie trasy, a także dokładnie mierzyć pokonywane odległości, co jest istotne w kontekście cyklu treningowego. GPS w telefonie pozwoli nam także dokładnie zmierzyć odległość, jaką przebiegliśmy podczas porannego joggingu. Nawigacja satelitarna to tylko jeden przykład na to, że aplikacje instalowane na smartfonach są użyteczne. Takich przykładów można by tutaj wymienić zdecydowanie więcej. Zanim więc zaczniemy krytykować tego typu urządzenia, przemyślmy dokładnie swoje poglądy i zapoznajmy się z możliwościami, jakie dają nam nowoczesne „komórki”.

Zdaje się, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie, nawet jeśli nie lubi gier komputerowych ani nie potrzebuje mieć stałego dostępu do Internetu. Naprawdę nie warto pochopnie rezygnować z posiadania smartfonów – jest to po prostu nielogiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *