Smartfon to po prostu smartfon

smartfon_to_po_prostu_smartfon.jpg

Kto wie, może już za kilkanaście lat młodzi ludzie nie będą sobie zdawali sprawy z tego, że telefon był kiedyś stacjonarnym urządzeniem, które służyło wyłącznie do dzwonienia. Tak naprawdę, to już w najbliższej przyszłości telefony mogą w ogóle zniknąć z półek sklepowych, gdzie zastąpią je smartfony, które są zdecydowanie czymś więcej, niż tylko urządzeniami służącymi do wykonywania rozmów na odległość. Przeciętny smartfon ma tak wiele różnych funkcji, że nawet nie sposób jest je policzyć. Warto by sprawdzić, które z nich są najczęściej wykorzystywane. Kto wie, może już wcale nie są to funkcje dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych.

Z pewnością, wiele osób korzysta za ich pomocą z Internetu, który daje przecież alternatywne możliwości komunikowania się ze znajomymi czy też z klientami. W wielu sytuacjach wysłanie maila czy wiadomości na portalu społecznościowym jest lepszym i tańszym rozwiązaniem, niż wykonanie połączenia telefonicznego. Powoli sens traci również wysyłanie SMS-ów i kto wie, może w przyszłości w ogóle taka funkcja zaniknie. W ostatnich latach w naszym kraju notuje się ciągły wzrost sprzedaży smartfonów. Wynika to chyba z dwóch podstawowych przyczyn.

Po pierwsze, urządzenia te zyskują na popularności, ponieważ ich producenci wydają ogromne pieniądze na promocję. Po drugie – ma to miejsce z wszystkimi nowoczesnymi urządzeniami elektronicznymi – w miarę upływu czasu smartfony są coraz tańsze. Oczywiście, nie można tutaj również nie wspomnieć o tym, że producenci tych nowoczesnych „komórek” stale je udoskonalą, co czyni je coraz bardziej użytecznymi i ciekawszymi. Czy smartfon można jeszcze w ogóle nazwać telefonem komórkowym? Zdaje się, że oddzielna nazwa, jaką stworzono dla tych urządzeń, była znakomitym pomysłem. Smartfon jest tylko w niewielkiej części „komórką”, będąc jednocześnie aparatem fotograficznym, kamerą video, odtwarzaczem muzycznym, nawigacją satelitarną, kalkulatorem, przenośnym komputerem, notatnikiem… Smartfon to chyba po prostu smartfon.

Na chwilę obecną trudno by nam było powiedzieć, jakie jeszcze funkcje smartfon może spełniać. Nie zmienia to jednak faktu, że w już w niedalekiej przyszłości jego zastosowań przybędzie. Niewykluczone jest również, że równolegle z rozwojem i popularyzacją tych urządzeń zanikać będą klasyczne telefony. Wielu młodych ludzi nie korzystało nigdy z klasycznego stacjonarnego telefonu, a są też tacy, których pierwszą „komórką” był właśnie smartfon. Jak widać, świat się ciągle zmienia i to chyba coraz szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *