Czy warto kupić sobie smartfona?

czy_warto_kupic_sobie_smartfona.jpg

Czy warto kupić sobie smartfona? Na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby, a także możliwości finansowe. Chociaż niewątpliwie nowoczesne telefony komórkowe są bardzo przydatnymi urządzeniami, to jednak czasami lepiej jest wydać pieniądze na coś, co jest nam aktualnie bardziej potrzebne. Pamiętajmy przecież, że porządny smartfon potrafi kosztować nawet ponad dwa tysiące złotych. Miejmy jednak świadomość, że można wziąć go w pakiecie z abonamentem, co pozwoli rozłożyć koszty w czasie.

Można również przypuszczać, że z każdym rokiem smartfony będą taniały, co jest normalne w przypadku tego rodzaju produktów. Każda technologia z czasem traci na wartości, przez co staje się łatwiej dostępna. Czy są jeszcze jakieś powody, które mogą skłonić nas do zrezygnowania z zakupu smartfona? Jako że, jak już wspomnieliśmy, omawiane urządzenia są dość drogie i mają niewielkie gabaryty, są łakomym kąskiem dla złodziei. Warto mieć tego świadomość.

Minusem smartfonów jest również to, że można je stosunkowo łatwo uszkodzić, a koszty naprawy do najniższych raczej nie należą. Dla niektórych osób omawiane urządzenia mogą okazać się dość skomplikowane. Szczególnie dotykowy ekran może sprawiać na początku pewne problemy i możemy potrzebować trochę czasu, żeby się na niego „przestawić”. Zdaje się, że wymieniliśmy już wszystkie największe minusy smartfonów i trzeba przyznać, że nie było ich wcale zbyt dużo.

Zastanówmy się teraz, co przemawia na ich korzyść. Na samym początku koniecznie musimy powiedzieć kilka słów o wielofunkcyjności tych urządzeń. Praktycznie z każdym rokiem pojawiają się nowe aplikacje na smartfony. Jakiś czas temu zaczęto na przykład tworzyć specjalne moduły GPS, który umożliwia wysłanie lokalizacji w każdej chwili przemienić się w sprzęt do nawigacji satelitarnej, co jest z pewnością sporym udogodnieniem.

W dzisiejszych czasach coraz bardziej uzależniamy się od Internetu. Oczywiście, trzeba mieć pewien dystans do tego, jednak mobilny Internet w telefonie jest świetnym rozwiązaniem. Nie musimy już nosić ze sobą laptopów czy nawet tabletów, żeby praktycznie w każdym miejscu móc wysłać maila, sprawdzić rozkład pociągów czy też zrobić przelew bankowy. Smartfon jest także fantastycznym źródłem rozrywki i to bardzo zróżnicowanej rozrywki.

Możemy na nim i oglądać śmieszne filmiki z Internetu, i słuchać muzyki poważnej. Z pewnością, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ważne jest to, że dzięki smartfonom możemy w każdej chwili zrobić sobie przerwę, żeby się zrelaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *